Strona Główna | O nas | Regulamin | Dostawa | Kontakt | Moje konto
Wtorek, 17 Września 2019  
AGD - SZLEM : : Strona głowna >> Regulamin
Wyszukiwarka
Produktów
Wyszukiwanie
zaawansowane
REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO www.szlem.pl 
  
I. Inforamcje ogólne
 
Właścicielem sklepu internetowego www.szlem.pl jest firma:

Szlem Sp z .o.o
ul. Przy Forcie 14 B,
32-085 Modlnica
NIP 677-21-81-111
 
Kupującym w sklepie internetowym szlem.pl może być wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna lub przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w jakiejkolwiek formie przewidzianej prawem.
 
Warunkiem złożenia zamówienia w sklepie internetowym przez Kupującego jest zapoznanie się z niniejszym regulaminem i akceptacja jego postanowień w czasie realizacji zamówienia.
 
II. Zasady zamawiania
 
Zamówienia mogą być składane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu poprzez witrynę www.szlem.pl lub faksem.
 
Zamówienia składane faksem są dostępne tylko dla firm i instytucji.
 
Na każdy sprzedany towar wystawiamy fakturę.
 
Kupujący ma prawo do wglądu w swoje dane, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia oraz wyraża zgodę na ich przetwarzanie w celach związanych z realizacji zamówienia.

Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza.
 
III. Ceny
 
Wszystkie ceny podane w sklepie internetowym www.szlem.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT).
 
IV. Formy płatności
 
Przelew na nasze konto
 
Po skompletowaniu zamówienia, otrzymają Państwo maila z informacją o numerze konta. Przesyłka zostanie wysłana gdy należność wpłynie na nasze konto.

Płatność za pobraniem

Po skompletowaniu zamówienia, paczka zostanie wysłana pod wskazany adres w zamówieniu.
 
Opcja ważna tylko w przypadku przesyłek gdzie kwota pobrania nie przekracza 2000 zł.
 
Płatność przy odbiorze
 
Opcja dostępna przy odbiorze osobistym w siedzibie firmy.
 
Więcej informacji dostępnych w zakładce "Dostawa i płatności".
 
V. Dostawa i transport
 
Przesyłka krajowa
 
Przesyłki krajowe dostarczane są tylko i wyłącznie przy pomocy firm kurierskich.
 
Czas doręczenia dla tej formy transportu wynosi 1-2 roboczych.
 
Przesyłka miejska (Kraków)
 
Przesyłki miejskie są realizowane naszym własnym transportem. Po skompletowaniu zamówienia skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia miejsca i czasu dostawy.
 
Przesyłki zagraniczne
 
Czas doręczenia dla tej formy transportu wynosi 2-5 roboczych.
 
Warunki oraz ceny dla tej formy dostawy są ustalane indywidualnie do każdego zamówienia.
 
Więcej informacji na temat dostaw oraz cennik znajduje się w zakładce "Dostawa i płatności".
 
VI. Reklamacje i zwroty
 
25 grudnia wchodzi w życie Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, która wiele zmienia w relacjach pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Dlatego też poniżej znajdziecie Państwo Regulacje obowiązujące do 24.12.2014 oraz nowe regulacje obowiązujące od 25.12.2014. Nowa ustawa zastępuje dotychczasowe ustawy:
Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r.
Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r.

Regulacje obowiązujące do 24.12.2014:

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) Art. 2 punkt 2, w terminie dziesięciu dni od otrzymania zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość.
 
Zwrot towaru jest możliwy tylko wówczas, gdy towar jest sprawny, nieuszkodzony, kompletny, nie nosi śladów użytkowania i pozostaje w oryginalnym opakowaniu jeśli takie posiada.
 
Zwracany towar należy odesłać razem z fakturą oraz oświadczeniem zwrotu, w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu jeśli produkt takie posiada.
 
Zwracany towar należy odesłać na własny koszt, dlatego też nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do naszej siedziby na koszt odbiorcy.
 
Po spełnieniu wszystkich powyższych warunków Szlem Sp. z o.o. gwarantuje zwrot kwoty zgodnie z art.7 ust.3 zd.4 ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Pieniądze zostaną zwrócone zgodnie z powyższą Ustawą w ciągu 14 dni przelewem bankowym na konto wskazane przez Kupującego.
 
Prawo odstąpienia od umowy nie obowiązuje gdy produkt posiada uszkodzenia zewnętrzne, mechaniczne. Przed odebraniem przesyłki z od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. Ważny jest stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody.
 
Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze od kuriera jest warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia lub okradzenia przesyłki w transporcie.

Regulacje obowiązujące od 25.12.2014:

Wszystkie regulacje opisane w tym regulaminie są oparte na podstawie Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. Najważniejsze informacje zostały zamieszczone poniżej.

VII. Promocje

Promocje stałe
 
Program lojalnościowy "Szlemik".
- za każdą wydaną złotówkę otrzymujecie Państwo 1 punkt "Szlemik"
- punkty sumują się i po każdym zakupie dodawane są do Państwa konta
- po przekroczeniu pewnego poziomu otrzymujecie Państwo rabat, który jest naliczany przy następnych zakupach
- rabaty są przyznawane na stałe
- aby zbierać punkty "Szlemik" konieczna jest rejestracja konta
- punkty Szlemik oraz Rabaty za duże zakupu sumują się
- punkty przyznawane są za towar, który znajduje się aktualnie w magazynie oraz domawiany w przypadku zapotrzebowania na większą ilość. W drugim przypadku warunkiem jest potwierdzenie przez pracownika www.szlem.pl o realizacji dodatkowego zamówienia. Gdy dodatkowe zamówienie nie może być zrealizowane lub może być tylko częściowo Klient otrzymuje punkty za ilość, która została  dostarczona.
- gdy stan magazynowy jakiegoś towaru jest dodatni ale np. z powodu uszkodzeń nie zostanie on Państwu dostarczony, to mimo tego punkty Szlemik za dany towar zostają doliczone do Państwa konta
 
Rabaty za duże zakupy
- dokonując dużych jednorazowych zakupów w naszym sklepie internetowym otrzymujecie Państwo atrakcyjne rabaty
- punkty "Szlemik" oraz Rabaty za duże zakupu sumują się
- rabaty są naliczane również w przypadku zamawiania faxem oraz przy zakupach bez zakładania konta
- www.szlem.pl zastrzega sobie możliwość zmiany wysokości progów rabatowych oraz wartości samych rabatów
 
Promocje czasowe
 
- promocje czasowe mają zawsze określony czas trwania
- mogą one dotyczyć zarówno ceny produktu jak i dodatkowych rabatów w postaci niższych progów rabatowych lub większej ilości punktów "Szlemik"
- szczegółowe informacje oraz zasady aktualnej promocji mozna znaleźć w aktualnościach
 
VIII. Postanowienia końcowe
 
Dane Klientów sklepu będą wykorzystywane tylko do realizacji zamówień i prowadzenia statystyk sprzedaży. Nie będą one udostępniane żadnym firmom ani osobom trzecim. Będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom niepowołanym, zgodnie z "Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych", DU nr 133 poz. 883.

Aktualizacja w dniu 25.05.2018 ( po tej dacie 
Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych", DU nr 133 poz. 883. stanie się nieaktualna)

Informacja na temat przetwarzania danych osobowych (obowiązek informacyjny) w sklepie internetowym www.szlem.pl

Informujemy, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych pozyskanych od Pani/Pana we wszelkiej korespondencji jest SZLEM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Modlnica, ul. Przy Forcie 14B, 32-085 Modlnica, adres mailowy: agd@szlem.pl. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu realizacji współpracy handlowej – negocjowania i wykonywania umów (zamówień), a także w celach: marketingowych, tj. wysyłania informacji handlowych dotyczących usług Administratora Danych.

Pani/Pana dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji celu wskazanego powyżej oraz czas wynikający z odpowiednich przepisów prawa.

Prosimy o zapoznanie się z przysługującymi Pani/Panu uprawnieniami zamieszczonymi poniżej.

Zasady przetwarzania danych przez SZLEM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Modlnicy

RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

1. Dane Administratora:

Informujemy, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych (dalej jako: „Dane Osobowe”) pozyskanych od Pani/Pana w korespondencji mailowej jest SZLEM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Modlnica, ul. Przy Forcie 14B, 32-085 Modlnica, adres mailowy: agd@szlem.pl.

2. Podstawa prawna przetwarzania:

- jeśli jest Pani/Pan przedsiębiorcą:

Pani/Pana Dane Osobowe są przetwarzane w celu realizacji współpracy handlowej – negocjowania i wykonywania umów umowy pomiędzy Panią/Panem a Administratorem Danych (tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO - przetwarzanie danych jest niezbędne do realizacji w/w celu), a także w celach: marketingowych, tj. wysyłania informacji handlowych dotyczących usług Administratora Danych (tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO - przetwarzanie Danych Osobowych jest niezbędne w celu realizowania

 - jeśli jest Pani/Pan pracowników kontrahentów (dostawców i odbiorców Administratora Danych):

Pani/Pana Dane Osobowe są przetwarzane w celu realizacji współpracy handlowej – negocjowania i wykonywania umów pomiędzy Pana pracodawca/zleceniodawcą a Administratorem Danych, a także w celach: marketingowych, tj. wysyłania informacji handlowych dotyczących usług Administratora Danych, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO - przetwarzanie Danych Osobowych jest niezbędne w celu realizowania prawnie uzasadnionych interesów Administratora Danych.

3. Okres przechowywania:

Pani/Pana dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji celu wskazanego powyżej (okres współpracy handlowej aż do jej formalnego zakończenia) wydłużony o okres wynikający z odpowiednich przepisów prawa (terminy przedawnienia roszczeń oraz terminy przechowywania dokumentacji wynikające z przepisów podatkowych).

4. Kategoria danych:

Przetwarzane dane należą do zwykłych danych osobowych (nie są to dane szczególnych kategorii).

5. Źródło danych:

Przetwarzane dane zostały pozyskane bezpośrednio od Pani/Pana, ze strony internetowej, lub od osoby z organizacji, w ramach której Pani/Pan funkcjonuje.

6. Odbiorcy:

Pani/Pana Dane Osobowe są przekazywane usługodawcom, przy pomocy których Administrator realizuje swoje uzasadnione interesy. DPD SP Z O.O., NIP: 5260204110, INPOST S.A., NIP: 6793087624, POCZTA POLSKA S.A., NIP: 5250007313, RUCH S.A., NIP: 5260250475;

7. Przekazanie do państwa trzeciego:

Administrator danych nie zamierza przekazać Pani/Pana Danych Osobowych do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

8. Uprawnienia:

Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do Danych osobowych w dowolnym momencie, w tym do:

a. niezwłocznego sprostowania Danych osobowych, które są nieprawidłowe, a także uzupełnienia niekompletnych Danych osobowych;

b. niezwłocznego usunięcia Danych osobowych;

c. ograniczenia przetwarzania, jeżeli:

i. kwestionuje Pani/Pan prawidłowość Danych osobowych,

ii. przetwarzanie jest niezgodne z prawem, lecz sprzeciwia się Pani/Pan usunięciu danych,

iii. Administrator danych nie potrzebuje już danych osobowych do celów przetwarzania, ale są one Pani/Panu potrzebne do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń,

iv. wniosłem sprzeciw wobec przetwarzania - do czasu stwierdzenia, czy podstawy po stronie administratora są nadrzędne wobec podstaw mojego sprzeciwu

d. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO, w szczególności wobec przetwarzania danych na potrzeby marketingu bezpośredniego;

e. przenoszenia danych, w tym do:

i. otrzymania (w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego) danych, które dostarczyła Pani/dostarczył Pan Administratorowi danych i ich przesłania innemu administratorowi;

ii. żądania, by dane zostały przesłane przez Administratora danych bezpośrednio innemu administratorowi, o ile jest to technicznie możliwe;

9. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, w szczególności w państwie członkowskim Pani/Pan zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia, jeżeli sądzi Pani/Pan, że przetwarzanie danych narusza RODO.

Wszelkie dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie do realizacji zamówień oraz przechowywane w siedzibie firmy Szlem Sp. z o.o. ul. Przy Forcie 14B, 32-085 Modlnica. Dane są zabezpieczone w komputerach a ewentualne wersje papierowe na potrzeby zrealizowania zamówień niszczone po ich wykorzystaniu.

Dane są zabezpieczone w osobnych pomieszczeniach do tego przeznaczonych a utylizacja wszelkich dokumentów papierowych odbywa się poprzez wybrane wyspecjalizowane firmy. 

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu szlem.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie poprzez sklep internetowy, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu.
 
Dokładamy wszelkich starań aby opisy produktów umieszczonych w sklepie były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie opisu danego towaru, lub nagłą zmianę wyglądu i właściwości przez jego producenta. W ciągu 14 dni od daty zakupu Klient ma prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz inne obowiązujące przepisy prawa.
 
Regulamin określa zasady zakupów w sklepie www.szlem.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.
Copyright © AGD SZLEM Sklep internetowy Made by INVENTCOM